Digitální nomád pracuje odkudkoliv. Můžete se jím stát i vy?

Většina lidí vůbec netuší, co tento výraz znamená. Digitální nomád je osoba nezávislá od místa kde pracuje a vydělává si pomocí telekomunikačních kanálů internetu. Vše co k tomu potřebuje je počítač a připojení na internet. Nomádi svou práci spojují s cestováním a čerpáním nových poznatků a zkušeností z různých koutů světa. Většinu času vykonávají práci z kaváren, coworkingových center nebo hotelů. Tento trend neustále roste a stále více hlavně mladých lidí chce být digitálním nomádům. Důvodem je zejména svoboda, kterou při této práci pocítíte a stále lepší pokrytí internetu v méně rozvinutých zemích. V zemích jako Thajsko, Bali a mnoho dalších vybudovali moderní coworkingové centra pro digitálních nomádů kde se setkávají lidé z celého světa a vyměňují si své zkušenosti a poznatky. Pokud si i jen trochu kreativní, tak i ty svou práci můžeš přeměnit na digitální práci. Přinášíme seznam "zaměstnání" které můžeš provádět jako digitální nomád. Rozhodnete-li se pro provozování blogu nebo magazínu, youtubering či Instagram influencering, poohlédněte se po zakázkách na online platformě https://pryard.com/cs/, která zprostředkovává PR články na webových stránkách a sociálních sítích.

5 Tipů na práci pro digitálního Nomad

1. Bloger, vloger:

Blogování je v dnešní době velmi populární, ovšem vyžaduje to velkou aktivitu a kreativitu. Za každým úspěšným, blogem jsou hodiny tvrdé práce. Výsledky se dostaví až po pár letech práce. Zároveň, ale přináší příležitosti a spolupráce se společnostmi nebo značkami, které blogery sami vyhledávají. Platí blogerům a influencerúm za napsání a publikaci PR článků. Tímto způsobem si blogeři vědí vydělat slušné peníze. Druhým způsobem jak můžete na blogu vydělávat je přímo na blogu mít umístěny reklamy Google Ads. Třetí varianta je prodávat na stránce své produkty nebo kurzy - vytvoříte si na blogu e-shop. Pokud máte představu jak bude váš blog vypadat, o čem budete psát, určitě doporučuji se vydat touto cestou. Stránky, kde si můžete jednoduše udělat blog: wordpress.com, wix.com, joomla.org, blogger.com

2. Překladatel, doučovatel:

Pokud si odborník na cizí jazyk i tento typ práce ti může zajistit příjem. Můžeš překládat odborné texty pro firmy nebo doučovat lidí přes skype.

3. Virtuální asistent:

Projekty, které jsou hlavně zaměřeny online často outsourcují menší role právě digitálním nomádům. Nejčastěji vykonávají tyto práce:
  • copywriter,
  • zákaznická podpora,
  • management sociálních médií,
  • management stránek, vyřizování e-mailů,
  • poradenství,
  • grafický design.

4. Online obchod (e-shop):

Internetový obchod je taktéž skvělá práce pro nomádů, samozřejmě, že má i své výhody a nevýhody. Jedna z nevýhod je, že pokud si chcete založit e-shop musíte být fyzicky na jednom místě kde pracujete, protože musíte vyřizovat objednávky. Avšak moderní doba internetu nám dala šanci si založit obchod, který funguje na systému dropshippingu. To znamená že reálné produkty nemusíte vlastnit ani je mít na skladě, stačí když to víte prodat. U Vás si zákazník vytvoří objednávku a vy ji následně přepošlete svému dodavateli a on odešle objednávku za Vás pod Vaším jménem. I reklamace řeší váš dodavatel. Jednoduché však? Nejznámější platformou pro dropshipping je Shopify. Stránka je velmi jednoduchá, vyzná se v ní i úplný začátečník. Svůj e-shop můžete snadno propagovat prostřednictvím výše zmíněného PR Yardu.

5. Web developer:

Jste kreativní a zároveň se i vyznáte v programování? Tak pak tato práce je pro vás jako stvořená. Web developeři vytvářejí stránky pro své klienty pomocí programování nebo pracují přes CMS systémy jako jsou wordpress, joomla nebo jiné kde zakoupí šablonu a pracují přímo na ní. Práce digitálního nomáda je práce snů pro každého mladého člověka. Každý jeden sní cestovat a zároveň pracovat kdekoliv, ať už na pláži nebo někde ve velkoměstě. Ale samozřejmě má i kopec nevýhod, málo času tráví s přáteli a rodinou. Nomádi bývají častokrát samotáři. Pokud jsem některou práci na dálku nevzpomněl, napište ji do komentáře.

Publikováno: 11. 11. 2019

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Eva Novotná