Poklady na talíři: Kulinární zážitek v zámecké restauraci

Snem majitelů zámku Chateau Herálec vždy bylo, aby se sem hosté nevraceli jen kvůli nádhernému luxusnímu ubytování, ale hlavně kvůli bezchybným službám. Od začátku proto kladli nebývalý důraz třeba i na kvalitu zámecké restaurace, která velmi významně přispívá k celkové spokojenosti hostů. Základem jsou vždy čerstvé suroviny z velké části od místních dodavatelů, a hlavně v té nejvyšší kvalitě. Spoustu dobrot si navíc pěstují sami v zámeckém skleníku či na poli pod zámeckou sýpkou. A spoustu dobrot se dá nasbírat i v zámeckém parku!

Do nového dne s plným žaludkem

Pobyt na zámku je netradičním a oblíbeným zážitkem. Elegantní a prostorné pokoje jsou inspirovány díly starých českých malířských mistrů a spíš než hotelové apartmány připomínají dávné zámecké komnaty. Společné prostory ctí zámeckého ducha, a i přesto nabízí maximální pohodlí a působí přívětivě. Velkým bonusem celého pobytu jsou ale zámecké snídaně!

Na Chateau Herálec chtějí vyhovět opravdu každému hostu a jeho individuálním potřebám, proto přešli na koncept á la carte snídaňovou nabídku. Tudíž ranní ptáčata i ti, kteří ráno rádi zůstanou v posteli déle, budou mít vše čerstvé a teplé. Snídani totiž v kuchyni připraví v moment objednávky vždy čerstvou a teplou.Mnoho potravin se připravuje přímo v zámecké kuchyni. Hosté rádi sahají po čerstvém pečivu i sladkých koláčích, zámecké lučině s bylinkami či biomoštech a bio jogurtech z okolních farem.

Šéfkuchař zámecké kuchyně Michael Zapalač si rád hraje s tradiční českou kuchyní a přetváří ji v nápadité a svěží varianty světového formátu. Hlavní je pro něj práce s lokálními surovinami, a proto taky připravuje vždy sezónní menu kopírující aktuální plodiny i potřeby hostů. Ze všeho nejraději ale v kuchyni miluje jaro a jeho plody. V menu se také velmi často najde kvalitní zvěřina.

Výjimečná gastronomie v piknikovém koši

Ubytování na zámku je ale zážitkem od první do poslední minuty. Po dobrém jídle se vydejte na dlouhou procházku zámeckým parkem, navštivte zámecké Spa by L’OCCITANE nebo si odpočiňte na pohodlných zámeckých postelích s matracemi na míru a netradičním pillow menu.

Skutečným unikátem jsou ale piknikové koše, které vám v kuchyni připraví na výlet, procházku či do zámeckého parku. Zámecký piknik můžete vyzkoušet ve dvou variantách, a to farmářský a fresh piknik. Zážitek z pobytu si odvezete vskutku komplexní.

Publikováno: 01. 03. 2024

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Eva Novotná