Prožijte pohádkový odpočinek v zámeckém hotelu v nádherném srdci Vysočiny

Potřebujete si odpočinout, užít si klidu a perfektních služeb pětihvězdičkového hotelu? Zároveň preferujete přátelskou atmosféru, soukromí a možnost trávit čas v poklidu a možná i o samotě? Obojí se vám může splnit na zámku Chateau Herálec, kde si budete v průběhu pobytu připadat jako v pohádce. Nádherné prostorné pokoje nabízí dostatek pohodlí pro odpočinek, četbu i rozjímání. Unikátní Spa vybudované v původních prostorách zámku, jehož historie sahá až do 13. století, vzniklo ve spolupráci s luxusní značnou francouzské kosmetiky L’OCCITANE a nabízí také privátní část. Perfektně udržovaný anglický park je skvělým místem pro dlouhou procházku či piknik.

Luxus hodný krále

Chateau Herálec patří mezi jedny z nejnádhernějších zámeckých hotelů v Evropě a pro svůj odpočinek jej volí lidé, kteří ocení opravdu dotažený koncept a perfektní služby. Samotné pokoje jsou velkolepé svým vybavením i samotnou rozlohou. Každý je pojmenován podle malby, jejíž kopie se v něm nachází. Originály slavných děl českých malířů pak najdete ve společných prostorách zámku. Abyste si dokázali představit jedinečnost všech zámeckých prostor, je důležité zmínit, že se na interiéru podíleli i divadelní scénografové.

Zámek je velmi snadno dostupný po dálnici z Prahy do Brna, ale pokud preferujete opravdové pohodlí nabízí se také možnost přistávání helikoptérou v exteriérech zámku.

Velmi oblíbené je mezi náročnými hosty také pečlivě promyšlené pillow menu, které je běžnou součástí ubytování. Můžete si vybrat polštáře z husího peří, anatomické či antialergické polštáře, abyste svůj odpočinek korunovali dokonalým a nerušeným spánkem.

Nadstandartní zážitky

Ubytování na zámku přináší nepřeberné množství zajímavých a netradičních aktivit seřazených v unikátní Knize zážitků. Okolí zámku můžete prozkoumat místním kabrioletem, který vás doveze až do nádherného přírodního lomu vhodného ke koupání. Na požádání vám v hotelu připraví piknikový koš plný dobrot, který si můžete vzít s sebou na vyjížďku nebo jen do přilehlého anglického parku. Jízda na koni, rybaření nebo golf v nedalekých resortech Konopiště a Telč jsou další populární aktivity.

Vyznavači procházek si mohou půjčit hole pro nordic walking a nechat si naplánovat zajímavé turistické trasy po okolí. Mnohé z nich se dají v zimě absolvovat také na běžkách, případně je možné za příznivého počasí využít také zámecké zimní kluziště. Opravdovým pohádkovým zážitkem je určitě let balónem nad nádhernou krajinou Vysočiny.

Samozřejmostí je v Chateau Herálec perfektní restaurace zakládající si na lokálních a kvalitních surovinách a zámecký vinný sklep. O Spa pod hlavičkou L’OCCITANE ani nemusíme mluvit, to zkrátka musíte zažít.

Publikováno: 31. 08. 2022

Kategorie: Česká města

Autor: Eva Novotná