Poznejte na cestách po Česku sídla bývalých prezidentů

Letošní obavy z nevydařené letní dovolené už můžete nechat za svými zády. Cestovní ruch se opětovně probouzí ke svému běžnému životu. Hoteliéři a majitelé ubytovacích zařízení se naopak připravují na enormně vysoký nápor českých turistů. Cestovat za hranice našeho státu je příliš riskantní, proto se vlastenecký turismus nabízí jako ideální nekomplikované řešení jak pro partnery, tak i celé rodiny nebo jedince. Originální zážitek lze získat na poznávací cestě do sídel bývalých českých prezidentů. Pojďme se na tyto destinace podívat.

Dovolená v Lánech

Ubytování Lány nabízí svou komfortní náruč s vyváženým programem pro všechny věkové kategorie. Toto město patří mezi vyhledávané turistické cíle především pak z důvodu přítomného zámku ležícího na okraji křivoklátských lesů. Aktuálně se jedná o oficiální letní sídlo našeho prezidenta a vy tak máte jedinečnou možnost poznat historii zdejšího místa. Kdyby nebylo bývalého prezidenta Edvarda beneše, který zde měl od roku 1930 letní sídlo, šlo by jen o další menší malebné městečko zasazené do překrásné přírody. Objevte tu krásu, která uchvátila takřka před sto lety i pana Beneše a zajistěte si volný termín k ubytování. Penzion Sezimovo Ústí je tou nejlepší volbou.

Chalupa na hrádečku

Posledním tipem se stává milované místo bývalého prezidenta Václava Havla. Chalupa na Hrádečku u Trutnova se nachází blízko zříceniny hradu Břecštejna. Za minulého režimu se právě v tomto sídle scházeli významní politici z celého světa. Ubytování Trutnov tak nabízí další skvělý opěrný bod k poznání historie této proslulé osady. S nalezením volných pokojů za přijatelnou cenu vám pomůže portál hotely.cz, nepropásněte svou šanci k rezervaci a sjednejte si nocleh ve vámi zvoleném termínu během několika málo minut.

Publikováno: 16. 07. 2020

Kategorie: Za památkami

Autor: Eva Novotná