Skvělý výlet: Poznejte blíže Náchod a jeho malebné okolí

Tipů na pohodový výlet není nikdy dost. Pokud vás to už doma nebaví a máte za to, že jste již většinu zajímavých lokalit procestovali křížem krážem, vydejte se do Náchoda!

Historie Náchoda sahá až do 13. století, kdy jím procházela stará obchodní cesta spojující hlavní město s Kladskem. V té době vyrostl v Náchodě hrad, mezi jehož pozdější majitele patři i český král Jan Lucemburský. Postupem času se zvýšili nároky majitelů na komfort a tvrz se postupně transformovala na luxusní zámek. Ten stojí v Náchodě dodnes a patří mezi největší lákadla, kvůli kterým do města míří turisté z blízkého i dalekého okolí.

Tím samozřejmě výčet důvodů, proč byste měli Královéhradecký kraj navštívit, nekončí. Co ještě byste si během výletu neměli nechat ujít?

Zámek Náchod se v roce 2001 zařadil mezi národní kulturní památky České republiky kromě jiného si v něm můžete prohlédnout bohatou sbírku bruselských gobelínu a maleb. Pokud vás památky neomrzí ani po exkurzi zámku, vydejte se po stopách dalších architektonických skvostů, které najdete přímo v centru Náchoda. Za zmínku stojí Kostel svatého Vavřince z roku 1355, historická radnice, ale také celá řada sousoší či velká historická kašna před poštovním úřadem.

V samotném náchodě je toho k vidění mnohem více. Nadšenci do militarismu ocení přítomnost pěchotního srubu Březinka a sportovci zase upravené lyžařské sjezdovky Maliňák a Brabák (důvod, proč se do Náchoda vydat i průběhu zimních měsíců). V blízkém okolí je množství zajímavých lokalit ještě větší – pevnost Dobrošov, Babiččino údolí, zámek v Novém městě nad Metují, dům Boženy Němcové v České Skalici a samozřejmě nedaleké Krkonoše, Orlické hory nebo Teplicko adršpašské skály.

Náchod je ideální i pro karavanisty

Na dovolené v Náchodě a okolí se skutečně nudit nebudete a měli byste si proto na vyhradit minimálně celý víkend. Pokud holdujete kempování, spojte příjemné s užitečným a zakotvěte v některém z mnoha zdejších kempů. Pokud váš karavan delší dobu zahálel, nezapomeňte ho před cestou zkontrolovat a doplnit zásoby. Možná se vám budou hodit i některé doplňky pro karavany - třeba praktický kempingový nábytek a další příslušenství, které najdete ve specializovaném e-shopu svetkaravanu.cz.

Publikováno: 23. 10. 2018

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Eva Novotná