Kam na dovolenou s karavanem?

Těšíte se, až začnete na jaře dovolenkovat s karavanem? Naplánujte si své cesty už teď. Abyste to měli jednodušší, připravili jsme pro vás tipy na skvělá místa na území České republiky i v zahraničí.

Kam v Česku

I když někteří lidé tvrdí, že dovolená v Česku není to pravé ořechové, opak je ve skutečnosti pravdou. Naše země nabízí spoustu kouzelných míst, na které hned tak nezapomenete. Řada kempů se nachází v blízkosti cyklostezek, takže můžete dovolenou spojit i s jízdou na kole. Kempování v Česku stojí vážně za to - a když si pořídíte zbrusu nový, moderní karavan, užijete si cestování ještě o něco více. Skvělou volbou jsou například nové karavany Hobby.

Camping Lipno Modřín

Kemp na břehu Lipna potěší každého milovníka přírody. Na dosah je cyklostezka, na které se vyřádí jak cyklisté, tak koloběžkáři či bruslaři. Za teplého počasí se můžete koupat v přehradě či vyzkoušet další vodní sporty. Na naučných stezkách a lesních pěšinkách zrelaxujete od běžných starostí. A když se vám zasteskne po městě? Vypravíte se do nedalekého Českého Krumlova, města s nádherným historickým jádrem.

Camp Dolce v Oblanově u Trutnova

Kemp se nachází na úpatí Krkonoš a je ideální pro všechny, kdo mají rádi horskou turistiku. Návštěvníci zde najdou četné sportovní vyžití. Večer mohou posedět u ohniště nebo grilovat. Na své si přijdou i houbaři, okolní lesy jsou pro ně učiněným rájem.

Kemp Bítov

Z hor jsme se přesunuli do nížiny na jižní Moravu. Kemp Bítov se nachází na břehu řeky Dyje. Lákavý je pro všechny, kdo kromě čisté přírody milují také kvalitní víno. Samotný kemp nabízí mnoho možností sportu a jiné zábavy, určitě ale stojí za to vyrazit do okolí. Co třeba protáhnout jízdní kola nebo vyjet autem do Znojma?

Kam v zahraničí

Chcete poznávat cizí kraje? Vyrazte do Rakouska. Kempy u malebných jezer si okamžitě získají vaši přízeň. Doporučujeme Camping Seehof, Camping Wolfgangsee Birkenstrand či Seecamp Zell am See. Kempovat můžete také u moře, příznivé podmínky pro karavany jsou v Chorvatsku a v Itálii. Pokud chcete za dobrodružstvím, vyrazte na sever do Finska, Švédska nebo Norska.

Publikováno: 31. 01. 2020

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Eva Novotná