Za památkami

Pražský hrad

Stoprocentně nejvýznamnější a také nejznámější český hrad. Nachází se v hlavním městě, nedaleko řeky Vltavy a také nedaleko samotného centra Prahy. V minulosti se jednalo o sídlo knížat a králů, aktuálně se jedná o sídlo prezidenta.

Pražský hrad a jeho historie

Historie této významné památky se začala psát již v devátém století, kde se začaly realizovat první přístavby původního hradiště. Stavba pokračovala až do současné podoby. Opomenout nelze také jednu z hlavních částí, kterou se Pražský hrad může pyšnit. Je to Katedrála svatého Víta, která je významná nejenom svou krásou, ale i tím, že se jednalo o místo korunovace tuzemských králů.

Desítky jednotlivých objektů

Že se jedná o celkem významnou památku, to jasně dokládá i počet jednotlivých objektů, které samotný Pražský hrad zahrnuje. Ne všechny jsou přístupné veřejnosti. Většina však ano. Mezi hlavní místa patří například Hradčanské náměstí, stejně jako První nádvoří, Matyášova brána a řada dalších míst, ze kterých lze obdivovat samotnou stavbu a její součástí.

Několik různých expozic

Pro zájemce o plnohodnotnou prohlídku je připraveno i několik expozic, které nabízejí především pohled do minulosti, ale i pohledy spojené s uměním. Mezi klíčová místa patří v tomto ohledu Obrazárna Pražského hradu, která se nachází v prostorách Nového královského paláce. Dále je možné navštívit i Starý královský palác, kde se nachází expozice s názvem Příběh Pražského hradu. Oblíbený je ale i velmi unikátní Svatovítský poklad.

Unikátem je také hradní stráž

Ta má symbolickou úlohu spojenou s ochranou hradu. Kromě toho, že stráž hlídá přístupy do hradu, je spojena také s jednou turistickou atrakcí, kterou je slavnostní střídání stráží. Je o chvíli, během které se na prvním nádvoří jednotlivé stráže slavnostně vystřídají. To vše za zvuku hudby a dalších nezbytných úkonů. I toto je zajímavý zážitek, který si při návštěvě hradu rozhodně nelze nechat uniknout.

132 komentářů

Klikni a komentuj

Reklama

Potřebujete nové cyklo triko? Na ShopKilpi.cz si vybere každý!

Cestovní kanceláře

Hledáte komfortní ubytování v ČR nebo na Slovensku?

Mezi oblíbené ubytovací portály v ČR a na Slovensku patří portál https://www.megaubytko.cz. Tento portál nabízí více než 4500 ubytovacích možností s přímým kontaktem na ubytovatele. Přes tento ověřený ubytovací portál si můžete rezervovat ubytování v Krkonoších ale i v jiných známých lokalitách jako jsou ubytování Jeseníky, Šumava, Morava, Vysoké či Nízké Tatry.