Za památkami

Pražský hrad

Stoprocentně nejvýznamnější a také nejznámější český hrad. Nachází se v hlavním městě, nedaleko řeky Vltavy a také nedaleko samotného centra Prahy. V minulosti se jednalo o sídlo knížat a králů, aktuálně se jedná o sídlo prezidenta.

Pražský hrad a jeho historie

Historie této významné památky se začala psát již v devátém století, kde se začaly realizovat první přístavby původního hradiště. Stavba pokračovala až do současné podoby. Opomenout nelze také jednu z hlavních částí, kterou se Pražský hrad může pyšnit. Je to Katedrála svatého Víta, která je významná nejenom svou krásou, ale i tím, že se jednalo o místo korunovace tuzemských králů.

Desítky jednotlivých objektů

Že se jedná o celkem významnou památku, to jasně dokládá i počet jednotlivých objektů, které samotný Pražský hrad zahrnuje. Ne všechny jsou přístupné veřejnosti. Většina však ano. Mezi hlavní místa patří například Hradčanské náměstí, stejně jako První nádvoří, Matyášova brána a řada dalších míst, ze kterých lze obdivovat samotnou stavbu a její součástí.

Několik různých expozic

Pro zájemce o plnohodnotnou prohlídku je připraveno i několik expozic, které nabízejí především pohled do minulosti, ale i pohledy spojené s uměním. Mezi klíčová místa patří v tomto ohledu Obrazárna Pražského hradu, která se nachází v prostorách Nového královského paláce. Dále je možné navštívit i Starý královský palác, kde se nachází expozice s názvem Příběh Pražského hradu. Oblíbený je ale i velmi unikátní Svatovítský poklad.

Unikátem je také hradní stráž

Ta má symbolickou úlohu spojenou s ochranou hradu. Kromě toho, že stráž hlídá přístupy do hradu, je spojena také s jednou turistickou atrakcí, kterou je slavnostní střídání stráží. Je o chvíli, během které se na prvním nádvoří jednotlivé stráže slavnostně vystřídají. To vše za zvuku hudby a dalších nezbytných úkonů. I toto je zajímavý zážitek, který si při návštěvě hradu rozhodně nelze nechat uniknout.

Reklama

Máte rádi turistiku? Prodyšné outdoorové kalhoty pánské značky Kilpi vám zaručí maximální volnost pohybu.

Cestovní kanceláře

Hledáte komfortní ubytování v ČR nebo na Slovensku?

Mezi oblíbené ubytovací portály v ČR a na Slovensku patří portál https://www.megaubytko.cz. Tento portál nabízí více než 4500 ubytovacích možností s přímým kontaktem na ubytovatele. Přes tento ověřený ubytovací portál si můžete rezervovat ubytování v Krkonoších ale i v jiných známých lokalitách jako jsou ubytování Jeseníky, Šumava, Morava, Vysoké či Nízké Tatry.