12 úžasných dovolených, které můžete naplánovat s přáteli

Dvě ženy na vyhlídce

Plánování dovolené s přáteli může být nezapomenutelným zážitkem. Můžete se vydat do jakékoli destinace, ať už dobrodružné, nebo na jedno z nejděsivějších míst na světě, a užít si svůj život. Indie nabízí mnoho pozoruhodných míst, která můžete navštívit, a my jsme pro vás vypsali několik nádherných míst, kam si můžete s přáteli naplánovat výlet.

1. Ladakh, Džammú &;Kašmír

Ladakh je skvělým místem pro návštěvu s přáteli, s podmanivým jezerem Pangong, Chadar Frozen Trekem, nejvýše položenou motorizovanou silnicí na světě v průsmyku Khardungla, údolím Zanskar, stúpami a mnoha klidnými a okouzlujícími kláštery.

2. Pláže Goa

Je samozřejmé, že Goa by měla být zařazena na seznam Je zde mnoho možností, jak se zabavit - od obdivování nádherných pláží a provozování vzrušujících vodních sportů až po slunění a zábavu dlouho do noci.

3. Pushkar Mela v Rádžasthánu

Puškar je během své Mela velmi živý, obchodníci nakupují a prodávají dobytek a gurmáni se skvěle baví. Nenechte si ujít příležitost projet se na velbloudech po dunách v Pushkaru a sledovat fascinující místní soutěže, které se na festivalu konají, například soutěž o nejdelší knír a mnoho dalších.

4. Potápění na ostrově Havelock, Andaman

Ostrov Havelock je jedním z největších ostrovů souostroví Andaman a Nikobar. Potápění v průzračných vodách ostrova je vzrušujícím zážitkem, při kterém máte možnost prozkoumat podmořský svět.

 5. Zlodějská jeskyně v Dehradunu, Uttarákhand

Robber's Cave, známá také jako Guchu Pani, se nachází 8 km od centra města. Nejzajímavějším aspektem místa je proud vody, který náhle mizí a po několika metrech se znovu objevuje.

6. Rann Utsav v Kutchi v Gudžarátu

Rann Utsav je slavnost pořádaná v rozlehlé Rann of Kutch, největší solné poušti na světě. Noční pohled na solnou poušť je opravdu úchvatný a velmi malebný. Utsav pořádá vláda státu Gudžarát od prosince do března.

7. Rafting na řece v Rišikéši

Rafting a kempování v Rišikéši si rozhodně nenechte ujít. Pokud patříte mezi milovníky dobrodružství, určitě se vydejte na tento adrenalinový sport, který spočívá ve zdolávání rozbouřených vln v nádherné krajině. Kromě toho jsou v kempu k dispozici i další vodní sporty.

8. Hranice Wagah

Svědectví o skutečném vlastenectví na indicko-pákistánské hranici Jedná se o jediný silniční hraniční přechod mezi Paňdžábem a Pákistánem. Obřad, který se zde koná každý den před západem slunce, stojí za to vidět.

9. Výlet do Leh-Ladakhu

Každý motorkář sní o výletu přes průsmyk Khardung La, nejdelší motorizovanou silnici na světě. Výhled na trase je prostě nádherný.

10. Živý kořenový most Mawlynnong v Meghalayi

V okolí Shillongu se nachází téměř 11 kořenových mostů. Jedna z nich se nachází v Mawlynnongu, označovaném jako "Boží zahrada", který si díky své malebnosti získal uznání jako nejčistší vesnice v Asii. Jedná se o ekoturistickou iniciativu založenou na komunitě.

11. Paragliding v Bir Billing, Himáčalpradéš

Bir Billing je jedním z nejznámějších míst na světě pro paragliding. Volné létání a nádherné výhledy na přírodu jsou opravdu úchvatné. Tato oblast se nachází v Kangře v Himáčalpradéši a je rájem dobrodruhů, kteří zde mohou tábořit, podnikat treky a samozřejmě létat na paraglidu.

12. Bhangarh, strašidelné místo

Pevnost Bhangarh v Rádžasthánu je jedním z nejstrašidelnějších míst v Indii, které můžete navštívit. Přesto se sem návštěvníci stále často vydávají a lokalita si postupně získává uznání.

Publikováno: 01. 03. 2023

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Eva Novotná