Za památkami

6 důvodů, proč navštívit Prahu

Téměř všichni ve vašem okolí již hlavní město navštívili a nemohli se ho nabažit. Vy jste zatím nenašli jediný důvod, proč byste se měli směrem do metropole vydat. My vám jich prozradíme rovnou X.

Nejvýznamnější městská památková rezervace v České republice

Praha je povinnou zastávku pro každého, kdo se rád kochá krásnou architekturou. Historické centrum je zapsáno na seznamu významných památek UNESCO a jezdí ho obdivovat lidé z celého světa. To již o něčem svědčí!

Více než tisíciletá historie

Kořeny hlavního města sahají až do 9 století, což je sám o sobě důvod, proč Prahu alespoň jednou za čas navštívit. Atmosféra města staršího více než tisíc let vás dokonalé pohltí. Pochopíte, proč si Prahu všichni tak zamilovali.

Cenově dostupné i luxusní ubytování

Možností, jak se v Praze ubytovat, je také víc než dost. Baťůžkář může přespat za pár korun na ubytovně nebo v hostelu, náročnější turista volí třeba Luxusní hotel Praha Belvedere.

Zmíněný špičkový hotel je ideální také pro uspořádání konference v Praze.

Centrum hudby

Do Prahy míří milovníci živé i klubové hudby. Pořádají se zde festivaly a významné akce, na kterých byste rozhodně neměli chybět. Tedy pokud máte rádi dobrou muziku a chcete vidět své oblíbené interprety naživo.

Kultura všude kam se podíváš

Kromě prohlídky historických pamětihodností, koncertů, festivalů a akcí všeho druhu má Praha co nabídnout i v jiných kulturních ohledech. Zdejší divadelní scéna je samozřejmě nejlepší v republice. Nachází se zde muzea, expozice a mnohé další „povinné“ zastávky pro milovníky kultury.

Gastronomické speciality na každém kroku

Výlet do Prahy stojí za to také z důvodu nevšedních gurmánských zážitků. Nikde jinde v republice nenajdete tolik speciálních restaurací, v jejichž menu objevíte pokrmy, které jste zřejmě ještě nikdy nevyzkoušeli. Na druhou stranu si však pochutnáte také na tradičních českých jídlech. Vyhlášených podniku je v hlavním městě nespočet.

Cestovní kanceláře

Hledáte komfortní ubytování v ČR nebo na Slovensku?

Mezi oblíbené ubytovací portály v ČR a na Slovensku patří portál https://www.megaubytko.cz. Tento portál nabízí více než 4500 ubytovacích možností s přímým kontaktem na ubytovatele. Přes tento ověřený ubytovací portál si můžete rezervovat ubytování v Krkonoších ale i v jiných známých lokalitách jako jsou ubytování Jeseníky, Šumava, Morava, Vysoké či Nízké Tatry.