Co nesmí chybět na cestě za dobrodružstvím?

Slunce, vítr ve vlasech, svoboda a klid pro hlavu. To vše člověk zažívá na kole při projíždění horských cest, lesních stezek i členitých silnic podél krásných krajin. Počasí přímo rozkvetlo a neúprosně nahrává dalšímu víkendu strávenému v sedle. Už jen naložit kolo, nasednout do auta a hurá do neznáma, kde jste ještě do pedálu nešlapali! Stezky už rozhodně nejsou tak vyprahlé, a dokonce se spíše ještě potakáte s loužemi, bahnem i prvním padající listím či plody stromů. Příprava se nesmí podcenit, takže byste s sebou rozhodně neměli zapomenout vzít šikovného pomocníka, který vám na cestách pomůže od marastu.

Udržte své kolo čisté

Potřebujete umýt kolo před tím, než ho umístíte na držák auta nebo ho chcete vyčistit od bahna? Zapomeňte na běžnou zahradní hadici, která by mohla způsobit problémy s vyschlým blátem. Namísto toho se spoléhejte na mobilní tlakovou myčku. S optimálním tlakem vody neublížíte citlivým částem kola. Existují varianty, které lze napájet i z auta.

Tip: Skladná mobilní tlaková myčka Kärcher OC 3 Plus je vybavena nádrží, do které si můžete připravit až 7 litrů vody. Využijete ji kdekoli na cestách, jelikož ji pohání výkonná li-on baterie, která vystačí až na 15 minut provozu. Pokud ale budete mít více jak jedno kolo, sáhněte raději po modelu OC 3 Plus Car, který je navíc vybaven adaptérem do auta, což vám zajistí neomezenou dobu provozu.

Chcete vidět myčku v akci? Mrkněte na video:


Správný postup mytí

Předtím než začnete mytí, odstraňte z kola veškeré brašny a další vybavení. Nejprve odstraníte hrubé nečistoty, jako jsou bahno, kamínky nebo větvičky. Mějte na paměti, že tlak vody z mobilní myčky je sice nízký, ale stále se vyhněte brzdám, převodům a řetězu. Dbejte na to, aby voda směřovala tam, kam potřebujete, a nezalévala mechanické části.

Důkladná péče

Občas udělejte svému bicyklu důkladnou péči. Jemně vyčistěte brzdy, přehazovačku, řazení a řetěz pomocí měkkého kartáčku. Na řetěz můžete použít speciální čistič, nebo jednoduše kartáček na odstranění zbytků mastnoty a nečistot.

Důležité vysušení

Pro prodloužení životnosti svého kola je důležité odstranit přebytečnou vodu. Použijte měkký hadřík a pečlivě osušte všechny části. Alespoň jednou za měsíc naneste mazivo na řetěz a pohyblivé části kola. To pomůže snížit tření, ochrání před korozi a prodlouží životnost celého kola.

www.karcher.cz

Publikováno: 11. 08. 2023

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Eva Novotná