Na hory

Krkonoše

Zajímavostí České republiky je rozhodně to, že většinu jejího obvodu tvoří horské oblasti. A pokud jde o nejvýznamnější pohoří, jsou to stoprocentně Krkonoše. Nejznámější tuzemské hory, které se pyšní také tím, že jsou nejvyšším pohořím Česka. Leží v oblasti severovýchodních Čech a začínají v kraji Libereckém a končí v Královéhradeckém. Jedná se o pohoří, ve kterém se nachází i nejvyšší hora České republiky, kterou je Sněžka, v souvislosti se kterou se po posledním měření udává její výška o hodnotě 1 603 metrů.

Krkonoše se dělí na tři hlavní části

Zájemci o návštěvu Krkonoš by měly vědět, že se nejvyšší české pohoří dělí hned na tři hlavní části. Jsou to Krkonošské hřbety, dále to jsou Krkonošské rozsochy a poslední část nese označení Vrchlabská vrchovina. Celé pohoří zaujme také tím, že když bychom měli spočítat všechny nejvyšší vrcholy České republiky, tak z dvaceti nejvyšších je patnáct právě v tomto pohoří. A to včetně Sněžky, za kterou se následně nachází Luční hora, Studniční hora, vysoké Kolo a další. U všech je výška přes 1 500 metrů.

Láká také příroda

Krkonoše jsou unikátní mimo jiné tím, že se zde nacházejí endemické, stejně jako reliktní druhy rostlin, ale i živočichů. Kromě rozsáhlých lesů nabídnou Krkonoše i četná rašeliniště, stejně jako na 90 druhů měkkýšů. Také zaujmou monokultury buku a smrku. I z tohoto důvodu jsou Krkonoše rozděleny na několik různých pásem, kdy do určitých platí přísný zákaz vstupu, a to právě za účelem maximální možné ochrany přírody.

Zaujmou v létě, ale i v zimě

Kdo navštíví Krkonoše v letním období, ten se může primárně kochat nádhernou přírodou. Zaujme celkem velké množství turistických tras, nebo cyklostezek. Lákadlem je také výstup na Sněžku, který si lze ulehčit využitím lanovky. V zimě zaujmou hlavně rozsáhlá zimní střediska, která nabídnou milovníkům lyžování sjezdařské, ale také pravidelně upravované běžkařské tratě.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Reklama

Máte rádi turistiku? Prodyšné outdoorové kalhoty pánské značky Kilpi vám zaručí maximální volnost pohybu.

Cestovní kanceláře

Hledáte komfortní ubytování v ČR nebo na Slovensku?

Mezi oblíbené ubytovací portály v ČR a na Slovensku patří portál https://www.megaubytko.cz. Tento portál nabízí více než 4500 ubytovacích možností s přímým kontaktem na ubytovatele. Přes tento ověřený ubytovací portál si můžete rezervovat ubytování v Krkonoších ale i v jiných známých lokalitách jako jsou ubytování Jeseníky, Šumava, Morava, Vysoké či Nízké Tatry.