Vyrážíte na vodu? Co sebou na raft?

Rafty jsou pro dovolenou na lodi skvělé, protože poskytují dostatek místa k sezení nebo opalování a vejde se na ně i větší skupina lidí. Rafty však lze využít i k rybaření, plavání a dalším aktivitám. Při balení na dovolenou na raftu si můžete dovolit přibalit více věcí pro své pohodlí než na dovolenou na kánoi. Co všechno se může hodit při plavbě na raftu?

Nutné minimum pro přežití

Kromě plovací vesty a pádla budete potřebovat také záchrannou vestu, opalovací krém, klobouky a repelent proti hmyzu. Možná si s sebou budete chtít vzít také občerstvení a nápoje a také lékárničku. Při balení věcí dbejte na to, aby byly bezpečně zabaleny a nedostala se do nich voda. Nezapomeňte ani na doklady, peníze a mobil. Do raftu se pohodlně vejde i dvouplášťový stan, karimatka, teplé oblečení a vařič pro přípravu jídel v kempu. Naskládáte do něj i větší množství zásob a vůbec se nemusíte obávat vzít si jeden barel navíc pouze na jídlo.

I oblečení na raft může být více

Kromě potravinových zásob si nezapomeňte vzít boty do vody s plnou špičkou a oblečení do vody i do teplého počasí. Nakonec nezapomeňte na nepromokavou bundu nebo pláštěnku. Jak vám jistě potvrdí i v půjčovně lodí na Sázavě, je tím nejlepším oblečením na vodu to z funkčních materiálů, které rychle schne. To se může hodit v případě, že se „cvaknete“ anebo si budete chtít některé svršky přeprat. Do kempu si sebou vezměte další sadu oblečení. Rádi se po každém dni převléknete do suchého.

Co se hodí ještě?

Rozhodně doma nenechávejte toaletní papír. Snažte se ho do barelu uložit tak, abyste měli 100% jistotu, že nepromokne. Mokrý by vám byl totiž k ničemu. V zázemí kempu nemusí být základní hygienické potřeby pravidelně doplňovány a uvidíte sami, jak budete vděčni za ten kousek recyklovaného papíru, který vám připomene, že jste součástí civilizace. Na další praktické kousky vybavení na vodu se můžete poptat v půjčovně lodí na Sázavě. Určitě vám potvrdí, že mít sebou baterku nebo rovnou čelovku je také trefou do černého. Využijete ji nejen při nočním uvazování lodi, ale i v kempu při hledání volného místa na postavení stanu. A když už jsme u toho balení. Pořiďte si předem dostatek uzavíratelných igelitových pytlíků. Všechny věci na vodu je vhodné vložit právě do nich a teprve poté do barelu. Nikdy nevíte, zda bude víko plně těsnit.

Publikováno: 31. 05. 2022

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Eva Novotná