Skvělé tipy

Poznávání venkova – pěšky po Čechách a Moravě

Segment turistiky nabídne mnoho možností trávení volného času. Řada lidí má turistiku spojenou hlavně s horskými oblastmi a přírodou. Nejde ale o jedinou možnost. Není problém chodit pěšky po Čechách a Moravě a během toho poznávat venkov. Tato varianta má dokonce i svůj název a označuje se jako agroturistika.

Jak si agroturistiku představit?

Nehledejte v tom nic složitého. Jedná se primárně o turistiku, tedy trávení volného čas ve venkovských oblastech. Zde je možné poznávat krajinu, místní, ale i zvyky, nebo tamní kuchyni. Některé odnože agroturistiky jsou zaměřeny i na to, že se lidé podílejí na chodu některého ze statků a za to dostanou jídlo a pochopitelně i zdarma nocleh. I takové možnosti lze zažít. Vše záleží obvykle na konkrétní domluvě, nabídce a zájmu.

Důvodů, proč poznávat venkov, je mnoho

Mnohé venkovské oblasti se na tento druh turistiky začíná dokonce specializovat a tak nabídne bohaté možnosti trávení volného času právě pro toho, kdo chce po českém i moravském venkově cestovat. Ideálně pešky. Může tak poznávat třeba místní zemědělce a jejich práci, může se seznamovat se zvířaty – což ocení hlavně městské děti, stejně jako je možné projet se na koni, nebo ochutnat místní víno, pálenku a zajímavou kuchyni.

Rodinné farmy jsou hitem

V mnoha oblastech se začínají rozvíjet takzvané venkovské rodinné farmy, které mohou nabídnout zcela nové zážitky tomu, kdo chce trávit několik dní v místech, která mu nejsou zase a tak známá, kromě ubytování si zde může vyzkoušet i mnoho zajímavých činností. Samozřejmostí je i noclech. Oblíbená forma pobytu hlavně pro rodiny s dětmi.

Jsou ale i možnosti, kdy se do oblasti agroturistiky zapojují i různé zemědělské podniky, a nabídnou tak aktivity, jako je třeba rybolov, myslivost a mnohé další. To vše jako aktivita, která je určená právě pro turisty.

Cestovní kanceláře

Hledáte komfortní ubytování v ČR nebo na Slovensku?

Mezi oblíbené ubytovací portály v ČR a na Slovensku patří portál https://www.megaubytko.cz. Tento portál nabízí více než 4500 ubytovacích možností s přímým kontaktem na ubytovatele. Přes tento ověřený ubytovací portál si můžete rezervovat ubytování v Krkonoších ale i v jiných známých lokalitách jako jsou ubytování Jeseníky, Šumava, Morava, Vysoké či Nízké Tatry.