Skvělé tipy

Poznávání venkova – pěšky po Čechách a Moravě

Segment turistiky nabídne mnoho možností trávení volného času. Řada lidí má turistiku spojenou hlavně s horskými oblastmi a přírodou. Nejde ale o jedinou možnost. Není problém chodit pěšky po Čechách a Moravě a během toho poznávat venkov. Tato varianta má dokonce i svůj název a označuje se jako agroturistika.

Jak si agroturistiku představit?

Nehledejte v tom nic složitého. Jedná se primárně o turistiku, tedy trávení volného čas ve venkovských oblastech. Zde je možné poznávat krajinu, místní, ale i zvyky, nebo tamní kuchyni. Některé odnože agroturistiky jsou zaměřeny i na to, že se lidé podílejí na chodu některého ze statků a za to dostanou jídlo a pochopitelně i zdarma nocleh. I takové možnosti lze zažít. Vše záleží obvykle na konkrétní domluvě, nabídce a zájmu.

Důvodů, proč poznávat venkov, je mnoho

Mnohé venkovské oblasti se na tento druh turistiky začíná dokonce specializovat a tak nabídne bohaté možnosti trávení volného času právě pro toho, kdo chce po českém i moravském venkově cestovat. Ideálně pešky. Může tak poznávat třeba místní zemědělce a jejich práci, může se seznamovat se zvířaty – což ocení hlavně městské děti, stejně jako je možné projet se na koni, nebo ochutnat místní víno, pálenku a zajímavou kuchyni.

Rodinné farmy jsou hitem

V mnoha oblastech se začínají rozvíjet takzvané venkovské rodinné farmy, které mohou nabídnout zcela nové zážitky tomu, kdo chce trávit několik dní v místech, která mu nejsou zase a tak známá, kromě ubytování si zde může vyzkoušet i mnoho zajímavých činností. Samozřejmostí je i noclech. Oblíbená forma pobytu hlavně pro rodiny s dětmi.

Jsou ale i možnosti, kdy se do oblasti agroturistiky zapojují i různé zemědělské podniky, a nabídnou tak aktivity, jako je třeba rybolov, myslivost a mnohé další. To vše jako aktivita, která je určená právě pro turisty.

Reklama

Máte rádi turistiku? Prodyšné outdoorové kalhoty pánské značky Kilpi vám zaručí maximální volnost pohybu.

Cestovní kanceláře

Hledáte komfortní ubytování v ČR nebo na Slovensku?

Mezi oblíbené ubytovací portály v ČR a na Slovensku patří portál https://www.megaubytko.cz. Tento portál nabízí více než 4500 ubytovacích možností s přímým kontaktem na ubytovatele. Přes tento ověřený ubytovací portál si můžete rezervovat ubytování v Krkonoších ale i v jiných známých lokalitách jako jsou ubytování Jeseníky, Šumava, Morava, Vysoké či Nízké Tatry.