Plánujete výlety v blízkém zahraničí? I tak si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění

Chystáte se letošní dovolenou strávit převážně v České republice, ovšem s tím, že si dopřejete výlety za atraktivními turistickými cíli v blízkém zahraničí? Pak rozhodně nepodceňujte význam komerčního cestovního pojištění. I jednodenní dovolená by vás mohla jinak vyjít velmi draho. Modrá kartička vaší pojišťovny vám totiž nemusí stačit.

Na co se vztahuje EHIC?

Spousta Čechů se při cestování po Evropské unii spoléhá pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten skutečně slouží jako doklad, že si doma platíte zdravotní pojištění a garantuje vám právo na lékařsky nezbytnou péči. Má to však své ale. Modrá kartička vás nemusí zachránit za každé situace. Je třeba si uvědomit, že v jednotlivých státech Evropské unie platí různá pravidla. V praxi jde o rozdílnou výši poplatků za ošetření hospitalizaci a léky. Všechny státy přitom nemají takřka bezplatný systém zdravotnictví jako Česká republika. Vy však máte nárok na zdravotní péči za stejných podmínek jako občané dané země.

Dovolená za všechny peníze

Pokud pro vás riziko poplatků ve výši několika set až tisíc korun není důvod pro sjednání cestovního pojištění do zahraničí, mohl by vás k tomu dohnat fakt, že průkaz evropského pojištění nezahrnuje například transport vrtulníkem horské záchranné služby a některé další položky, jejichž souhrnná cena může dosáhnout desítek až stovek tisíc. Komerční cestovní pojištění by si měli uzavřít zejména lidé, kteří se chystají do míst, kde fungují především soukromé lékařské kliniky. Zároveň je vhodné zvážit připojištění na základě plánovaných aktivit. Některé sporty jsou zahrnuty již v základním balíčku, jiné jsou na seznamu adrenalinových či extrémních sportů. Sjednání cestovního pojištění vám nezabere více než pár minut času a nebude vás stát moc peněz. Za pár desítek korun na den získáte perfektní ochranu, která vám může být k užitku. Po dobu pobytu za hranicemi nebudete muset zbytečně stresovat a více si dovolenou užijete.

Publikováno: 02. 05. 2018

Kategorie: Dovolená v zahraničí

Autor: Eva Novotná

Tagy: pojištění do zahraničí | připojištění sportů