Kam na vánoční trhy? Do blízké Vídně či vzdálenějších Helsinek a Barcelony!

Vánoce se blíží a nehledě na pandemii koronaviru si lze užít pořádnou dávku vánoční atmosféry, v mnoha evropských metropolích se totiž budou konat každoroční vánoční trhy. Letošní budou doprovázeny bezpečnostními opatřeními, ale návštěvníky uvítá rakouská Vídeň, finské Helsinky nebo španělská Barcelona. Na většině míst budou tradiční vánoční stánky, které doprovodí vánoční koledy a vzduch prosytí vůně pražených mandlí.

Tradiční rakouská Vídeň

Na vídeňském náměstí Rathausplatz se bude konat tradiční Vídeňský vánoční sen, kde si dospělí i děti užijí vánočních radostí mezi 125 prodejními stánky a sklouznout se mohou na ledovém kluzišti a dalších ledových plochách o ploše 3 000 m². Malý ledový sen doprovází světelné instalace a strom s červenými srdíčky Herzerlbaum. Pozadu nebude Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie se stánky s tradičními výrobky nebo vánoční vesnička v kampusu Vídeňské univerzity. Na výlet do Vídně si samozřejmě nezapomeňte zajistit pojištění do zahraničí.

Svatá Lucie láká do Barcelony

Cestování není nikterak omezené, navíc se očekává v mnoha evropských metropolích menší návštěvnost, což je pro turisty příjemná zpráva. Zajistit si tak můžete levné letenky do Barcelony, nezapomeňte také na cestovní pojištění s Covid 19, a užijte si tradiční vánoční trhy spojené se jménem svaté Lucie, které se konají ve městě od roku 1786. Trhy se budou konat s redukovaným počtem stánků s uměleckými a rukodělnými výrobky od konce listopadu do 23. prosince vždy od 11 hodin ve všedních dnech nebo od 10 hodin o víkendech na Plaça Nova před katedrálou.

Skandinávské vánoční trhy v Helsinkách

Obdobně sever Evropy láká na vánoční atmosféru. Skandinávské vánoční trhy v Helsinkách neporuší letošní tradici a budou se konat na Senátním náměstí u sochy Alexandra II. Nejsevernější hlavní město Evropy mívá romantickou atmosféru s všudypřítomným sněhem, děti uhrane vintage kolotoč a zahřát se mohou všichni horkým nealkoholickým punčem.

Publikováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Dovolená v zahraničí

Autor: Eva Novotná