Lyžování Rakousko aneb užijte si nádherné sjezdovky plné sněhu

Možná si říkáte, že je na plánování zimního lyžařského výletu ještě dost brzo. Sníh je totiž v současné době pouze na těch nejvyšších alpských vrcholech. Nenechte se ovšem zmást, protože místa v kvalitních a moderně vybavených hotelech začnou mizet hodně rychlým tempem. Přeci nechcete zimní dovolenou trávit ve staré horské chatě bez televize a kvalitního připojení k internetu. Zkuste raději lyžování Rakousko.

Proč jet lyžovat do Rakouska

Lyžování Rakousko je mezi českými lyžaři opravdu hodně populární. Spousta z nich se do rakouských Alp vydává hlavně kvůli nádherným, a hlavně prvotřídně udržovaným sjezdovkám. Dalším podstatným faktorem je i garance sněhu. Na rakouských sjezdovkách se vám jenom těžko stane, že nebudete mít kde lyžovat. Obvykle zde padá prašan, jenž je nádherně nadýchaný, a navíc bez větších problémů vydrží až do jara.

Kde jsou v Rakousku nejlepší sjezdovky

Nejlepší lyžování v Rakousku zažijete ve středisku Bad Kleinkirchheim. K dispozici vám je více než 100 kilometrů perfektně připravených sjezdových tratí. Ty jsou podle obtížnosti rozděleny na červenou, modrou a černou. Při cestě na vrchol kopce pak oceníte moderní lanovky až pro 8 osob, takže na své přátele nemusíte čekat. Pokud by se vám lyžování přestalo líbit, můžete navštívit termální lázně nebo venkovní bazén či saunu.

U vleků nebudete nikdy čekat

Stále nevíte, proč při výběru lyžařského výletu zvolit právě Rakousko? Lyžování zde má dlouholetou tradici, což se projevuje v bezkonkurenční infrastruktuře. Špičková sněžná děla, impozantní vyhlídkové galerie nebo skvěle vybavené půjčovny lyžařského vybavení nenajdete nikde jinde na světě. Lyžování Rakousko si zkrátka musíte užít, i kdybyste na lyžích stáli poprvé v životě. Na plánování zimního lyžařského výletu není rozhodně brzy! Zařaďte do svého výběru také Rakousko s perfektními sjezdovkami a infrastrukturou.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Na hory

Autor: Eva Novotná