Nasajte atmosféru Ostravy

Ostrava má co nabídnout, od kultury po sport tu najde vyžití opravdu každý. Krásná příroda v blízkém okolí města nabízí mnoho možností ubytování, stačí jen vybrat to, které vyhovuje nejvíce vám. Už jen krůček vás dělí od vaší „fajne“ dovolené, pojďte se podívat na krásy Ostravy i vy.

Proč jet na dovolenou do Ostravy?

Plánujete dovolenou, nebo prodloužený víkend? Zvažte Ostravu. Ostrava je město, které má opravdu, co nabídnout. Můžete navštívit například zoo, nebo různé kulturní památky. Městu dominuje nádherný secesní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a chlubí se nejvyšší radniční věží v České republice. Věž vám ukáže všechny krásy Ostravy a uvidíte její zákoutí z jiné perspektivy. Snad každého turistu naláká Slezskoostravský hrad, který žije aktivním životem. Pořádá různé festivaly, divadelní představení a další společenské akce. Jestli máte zájem o vzdělání nebo kulturní zážitky, můžete své mozkové buňky zaměstnat v hasičském muzeu. Zasmát, ale i zaplakat můžete na divadelním představení v Domě kultury města Ostravy. A na co jistě nesmíme zapomínat, je život plný zábavy, který Ostrava nabízí. Jeden z nejznámějších hudebních festivalů Colours of Ostrava se koná právě zde. Kulturním centrem je ale i hrad, který pořádá různé kulturní akce, například Masopust na hradě. Při návštěvě Ostravy ale nemusíte žít jen městským životem. Její okolí je ohraničeno nádhernou přírodou, která přímo vybízí k prozkoumání při pěší túře či na bicyklu.

Nezapomeňte na ubytování

Ať už jedete za zábavou, poznáváním či sportem, potřebujete někde složit hlavu. Ubytování je podstatnou složkou vaší dovolené. Jedná se o prostor, kam se máte s láskou vracet a který vám nabídne místo pro příjemné večery s rodinou a přáteli. Dokáže posílit atmosféru výletu, ale také může vaši dovolenou naprosto zhatit. Výhodou je, že můžete vybírat z pestré škály levného ubytování v Ostravě.

Jaké možnosti ubytování nabízí Ostrava?

Můžete bydlet přímo v centru v Hostelu Maria, který vám nabízí výhled přímo na impozantní kostel. Budete tak moci poznat zábavný noční život a navštívit kultovně známou Stodolní ulici. Jestli jste ale spíše rodinný typ, nemusíte zoufat. Ubytování nabízí několik chaloupek a různých penzionů, které jsou v blízkosti od města. Zároveň se ale nachází v nádherné přírodě, která vás přímo vyzve k turistice, či cyklistice. Některé z tras vás mohou zavést třeba na hrad Hukvaldy, či na procházku dolů. Velice zajímavou alternativou ubytování je Dvůr Olšiny, který vám poskytne krátkodobý život na statku i se stájí a jízdárnou. Jestli si chcete užít romantický víkend, najdete i luxusní apartmány v Ostravě, které nabízí rekreační zábavu včetně možnosti wellness. Tak už neváhejte a objednejte si svůj vysněný pobyt již dnes.

Publikováno: 14. 02. 2022

Kategorie: Česká města

Autor: Eva Novotná